Welkom, Gast
Username: Password: Onthoudt mij

Onderwerp: My Skyline story

My Skyline story 17 apr 2009 20:57 #707

  • Leander
  • Leander's Avatar
  • Afwezig
  • Moderator
  • Berichten: 2638
Ik zal er maar eerlijk voor uit komen, ik ben totaal verslaafd aan de Nissan Skyline en een tijdje geleden heb ik wat bij elkaar getypt en in een bestand gezet en dat wilde ik even delen uiteraard.
De liefde voor de Skylines is voor mij ongeveer 10 jaar geleden begonnen toen ik de Skyline van Top Secret Japan zag staan in het Engelse blad Max Power.
Die ene Skyline had meer dan 1000 pk en daar had ik nog nooit van gehoord, een auto voor op de weg met 1000pk, dat kan niet!
En sinds die tijd ben ik aardig verkocht en lees ik alles wat ik maar kan en wil zo veel mogelijk weten over Skylines.
Mijn Skyline story is nog niet helemaal af want ik wil nog wat tuners toevoegen die zich specialiseren is dit model dus dat komt nog.
veel leesplezier!

Nissan Skyline
De Nissan Skyline is een automodel van het Japanse merk Nissan.

Er zijn tal van varianten van de Nissan Skyline uitgebracht, waaronder het vlaggenschip GT-R die in de jaren 60 werd geïntroduceerd. Deze was technisch gezien voor zijn tijd geavanceerd. Anno 2005 kunnen de R33/R34 GT-R vergeleken worden met de hedendaagse exoten zoals E60 M5 S85. Echter, de huidige 4WD-wereldrecords in alle categorieën zijn nog steeds bezet door de Skyline's. Onder andere b.v. de 4WD-topsnelheid van 387 km/h en dragacceleratie van 0 naar 300 km/h in 7,5 seconden. Om in concrete bewoordingen te treden: de Heat Treatments Drag Skyline GT-R werd door Reece McGregor uit Nieuw-Zeeland gereden op kwart mijl in 7:57 seconden met 305,96 kilometer per uur.
Desbetreffende records daarvan worden geleverd door (gn.) RB26DETT ("The engine of the year 1995, 1996, 1997"), welke van origine voor de rally/racerij ontwikkeld was. Dat blijkt ook uit het feit dat de Skylines 50 keer achter elkaar de JGTC-kampioenschappen domineerden (1ste, 2ste, 3ste plaatsen). De JGTC gelden in Japan als de belangrijkste racetoernooi. In 1989 debuteerde de GT-R in de Japan Touring Car Groep A en was reeds tijdens het eerste seizoen onverslaanbaar. Gedurende vier jaar won de Skyline het kampioenschap, met 29 zeges uit 29 races. In 1991 deed de R32 GT-R voor het eerst mee aan de 24-uursrace op de Nurburring in de Groep N klasse, en ging meteen met de zege aan de haal. In hetzelfde jaar werd ook onverwijld de 24-uursrace op het Spa-Francorchamps circuit voor Groep A en N1 gewonnen. Daarna namen ze niet meer deel aan de races, onder meer omdat Nissan besloot te stoppen met de fabrieksproductie van Skylines. Het merk wou zich richten op 'de gewone burger', zo bepaalde de voormalige bedrijfsleiding. Dit bleek een misstap van formaat. Niet veel later werden ze opgeslokt door Renault Groep.
Wegens de wetgeving van de Japanse regering werd dit motorblok vanaf de GT R31 S-series gedowntuned naar 278 pk's standaard aan het vliegwiel. Hierbij werden de huidige Skylines relatief makkelijk stock op te voeren (vermogens ver boven de 800 AWHP's zijn geen uitzondering, integendeel). Ook het onderstel en de aandrijving waren toentertijd opmerkelijk, daar deze auto onder andere beschikt over vierwielbesturing (S-HICAS) en computergestuurde aandrijvingsverdeling (de door Nismo vervaardigde ATTESA-ETS Pro), deels afhankelijk van omstandigheden. Hiermee was het niet alleen mogelijk om enkel voor/achterzijde onafhankelijk te bepalen. Sterker: het werd per wiel geregeld, wat vooral het bochtengedrag en grip ten goede komt. Vrijwel alle Skylines worden met zescilindermotoren in een lijn afgeleverd, met de GT-R als topmodel. Over dat laatste schreef het toonaangevende automagazine “Road & Track” ooit: The best straight-six sportcar to ever come from the land of the rising sun. Na een rit in 1000 pk's sterke JUN R33 belabelde Jeremy Clarkson het als 'de auto met de meeste grip en beste weggedrag'.
Het eerste Skylinemodel is de CCR21 GT-2000. De laatste fabrieksaf Skyline (dato 1999) was de GT-R BNR34 V-Spec II. De Skyline modellen werden destijds alleen in Japan, |Engeleland en Australie verkocht. Een van de grootste nadelen die genoemd zijn, is dat hij enkel als right steer-constructie leverbaar is. Dit vanwege zijn aparte motorconstructie en ATTESA-ETS Pro aandrijvingssysteem.
De lijst van BNR34-modellen in chronologische vorm (fabrieksaf geleverd), m.b.t. onderstel, besturing en diens aandrijving;
GT-R
GT-R S-spec
GT-R V-Spec
GT-R V-Spec II
GT-R V-Spec N1
GT-R M-spec
GT-R V-Spec II Nür
GT-R M-Spec Nür
GT-R R-tune (vervaardigd door Nismo)
GT-R Z-tune (vervaardigd door Nismo)
GT-R32 Skyline
GT-R33 Skyline
GT-R34 Skyline
De BNR-34 GT-R Nismo Z-tune werd niet af fabriek geleverd. Nismo heeft als allerlaatste Skyline GT-R met RB26 motor een serie van 20 Z-Tune's gebouwd. Deze zijn gebouwd in 2005, echter toen werd de R34 Skyline al niet meer gebouwd. Voor deze serie heeft Nismo 20 goede gebruikte Skyline's gekocht en deze met hoogwaardige raceonderdelen opgebouwd.


Toelichting van de afkortingen in RB26DETT:
RB: Motorserie (in tegenstelling tot wat veel mensen denken staat dit niet voor 'Race breed/racebred')
26: Displacement, afgeleid van de cilinderinhoud (2568 cc)
D: Variabele kleppensysteem DOHC
E: Elektronische multiport brandstofinjectie
TT: Twin Turbo, in dit geval Garett T28 turbochargers


NISSAN RB Motoren
De RB motor is een 2.0 t/m 3.0 6 in lijn benzinemotor van Nissan.
Allebei de SOHC en de DOHC versies hebben een aluminiumcilinderkop. De SOHC versies hebben 2 kleppen per cilinder en de DOHC hebben 4 kleppen per cilinder, Alle nokken van de nokkenas bedienen maar 1 klep. Alle RB motoren hebben een Distributieriem en een gietijzeren blok. Alle turbomodellen hebben een intercooler behalve de single cam RB20ET en de RB30ET motoren.

RB20 - 2.0 L (1998 cc, bore: 78.0 mm, stroke: 69.7 mm)
RB24 - 2.4 L (2428 cc, bore: 86.0 mm, stroke: 69.7 mm)
RB25 - 2.5 L (2498 cc, bore: 86.0 mm, stroke: 71.7 mm)
RB26 - 2.6 L (2568 cc, bore: 86.0 mm, stroke: 73.7 mm)
RB30 - 3.0 L (2982 cc, bore: 86.0 mm, stroke: 85.0 mm)

RB20
Er waren meerdere 2.0 modellen geproduceerd,

RB20E - single-cam (85 to 96 kW (115 to 130 ps) @ 5600 rpm, 167 to 181 N·m (17 to 18,5 kgf·m) @ 4400 rpm)
RB20ET - single-cam turbocharged (107 kW (145 PS) @ 6000 rpm, 206 N·m (21.0 kgf·m) @ 3200 rpm)
RB20DE - twin-cam (110 to 114 kW (150 to 155 PS) @ 6400 rpm, 181 to 186 N·m (18.5 to 19 kgf·m) @ 5600 (and later with a NEO-Head 4400 rpm)
RB20DET - twin-cam turbocharged (158 kW (215 PS) @ 6400 rpm, 265 N·m (27.0 kgf·m) @ 3200 rpm)
RB20P - single-cam (94 PS @5600 rpm and 142 N·m @2400 rpm)
RB20DET-R - twin-cam turbocharged (210 ps @6400 rpm and 245 N·m @4800 rpm



De eerste RB20E/ET/DE/DET motoren werden gemonteerd in de R31 Skyline.De eerste dubbele nokkenas motoren werden 'Red Top' motoren genoemd vanwege hun rode kleppendeksel.Deze motoren werden gemonteerd van 1987.


RB25
De 2.5 liter RB25 motor werd geproduceerd in 3 varianten

RB25DE - NON - TURBO twin-cam 140 kW/190 PS and 147 kW/200 PS (with VCT) @ 6000 rpm, 255 N·m (26.0 kgf·m) @ 4000 rpm)
RB25DET - twin-cam turbo (T28 Turbo) (245 to 250 hp and 319 N·m)
NEO RB25DET - twin-cam turbo (206 kW (280 PS) @ 6400 rpm, 362 N·m (37.0 kgf·m) @ 3200 rpm)
RB25DE en DET motoren geproduceerd vanaf Augustus 1993 hadden NVCS (Nissan Variable Cam System)voor de inlaat nokkenas.Dit gaf de nieuwe RB25DE meer vermogen en koppel dan het oude model.

RB26DETT
The RB26DETT motor is een 2.6L 6 in lijn gemaakt door Nissan, voornamelijk gebruikt in de 1989-2002 Nissan Skyline GT-R. Het RB26DETT motorblok is gemaakt van gietijzer, en de cylinderkop is gemaakt van aluminium. De cilinderkop bevat 24 kleppen en 2 bovenliggende nokkenassen.De motor heeft een parralel twin turbo systeem.Het turbosysteem is zo gemaakt dat de eesrte turbo wordt aangedreven door de eerste 3 cilinders en de 2e turbo door de laatste 3 cilinders.De twee turbo's zijn gelijk van maat en zijn gelimiteerd tot 14.7 psi door de wastegates, maar de Skyline GT-R heeft een boost restrictor om de druk te begrenzen tot 10 psi.
Het is mogelijk om 600 pk uit de motor te halen zonder modificatie aan de inwendige delen van de motor, doormiddel van 2 andere turbo's of 1 grote. Met extreme modificaties is de motor gemaakt voor meer dan 1 megawatt of 1340 pk.
Er was een algemeen smering probleem bij de RB26 motoren van voor 1992 vanwege een productiefout waardoor de oliepomp kapot kon gaan bij hogere toerentallen.Dit was hersteld bij de latere modellen RB26 motoren.
Eigenlijk was de R32 GT-R bedoeld voor een 2.4 motor om in een andere klasse te vallen in de Groep A races maar vanwege het 4WD systeem werd de auto te zwaar en dus niet snel genoeg, vandaar dat NISMO (Nissan Motorsport) gekozen heeft voor een 2.6 motor en daarom kennen we deze motor als de RB26DETT.

The RB26DETT werd gebruikt in de volgende modellen;
Nissan Skyline GT-R R32
Nissan Skyline GT-R R33
Nissan Skyline GT-R R34
Nissan Stagea 260RS
Tommy Kaira ZZ II

RB26DETT N1
The RB26DETT N1 is een gemodificeerde versie van de RB26DETT motor. Nismo (Nissan Motorsports) vond dat de standaard RB26DETT motor te veel onderhoud nodig had om te gebruiken in de Group-A of Group-N race auto.Als modificatie balanceerde NISMO de krukas naar een hogere standaard dan het originele blok omdat de RB26DETT vibraties vertoonde tussen 7000 tpm en 8000 tpm. De motor heeft ook verbeterde waterkanalen in het blok zelf. De zuigerveren werden ook dikker gemaakt tot 1.2 mm. De N1 motor heeft ook snellere nokkenassen en andere turbo's.
Alle versies van de RB26DETT N1 maken gebruik van de Garrett T25 turbo's maar de specificaties zijn wel veranderd met de R32 R33 en de R34 modellen, waarvan de R34 een zogenaamde ball-bearing turbo heeft die sneller reageerd dan de oude modellen turbo's.
Het grootste verschil tussen de turbo's van N1 motor en de standaard RB26DETT motor zit hem in de schoepenwielen, die van de N1 zijn van staal en die van de RB26DETT zijn van keramiek en die bleken onbetrouwbaar bij hogere temperaturen die je zou krijgen bij een hogere turbodruk dan standaard.

RB26DETT Z2
Dit is de motor die wordt gebruik in de Nissan Skyline Z-Tune. De basis is de RB26 N1 motor gemodificeerd met NISMO onderdelen en opgeboord tot 2.8 liter het resultaat is de RB28Z2 en goed voor 500 pk en 540 NM


RB30DET
Nissan heeft deze motor nooit geproduceerd, maar het refereert naar een RB30E blok met een turbo een DOHC cilinderkop van bijvoorbeeld een RB26DETT. Deze combinatie wordt veel gebruikt in Australie en Nieuw-Zeeland.Deze motoren kunnen minder vermogen produceren dan een RB26DETT en draaien minder toeren maar vanwege hun grotere inhoud bieden ze meer koppel bij lagere toeren.


Tuners:

Er zijn veel tuners in de wereld die zich richten op de Nissan Skyline, hierbij een paar zeer bekende;
Abbey Motorsport UK (www.abbeymotorsport.co.uk/)
Met meer dan 40 jaar ervaring is Abbey een van de meest ervaren tuners van Europa, ze doen alles voor de Skyline maar ook andere auto's zijn welkom. Van normaal onderhoud en reparaties tot een volwaardige dragrace Skyline zoals Rocket Ronnie is hun niet vreemd.De R33 GT-R van Ronnie is uitgerust met een 2.8 liter HKS getunede motor met 950 pk en heeft een kwartmijl neergezet van 9.74 seconde en een topsnelheid van 203.9 mph. (326 km/u) En dat zonder de auto ook maar iets lichter te maken, dus de achterbank zit er nog steeds in samen met de airco. In de wereld van de Skylines heeft Abbey Motorsport zich al lang bewezen als een zeer betrouwbare tuner en garage.

GT-Art UK (www.gtart.co.uk/)

De oprichter van GT-Art (Gary Passingham) werkte al jaren aan race motoren en werkte samen met de beste tuners van Engeland in de racerij om in 1985 voor zichzelf te beginnen.Hij was 1 van de eerste die de R32 GT-R onder handen nam en hij tunede de motoren voor andere tuningbedrijven.Sommige van die R32 GT-R's rijden nog steeds rond in Engeland.Vanwege zijn vele kennis in de racerij heeft hij ook veel auto's geprepareerd voor verschillende race-klasses.Door die ervaring die hij heeft opgedaan in de racerij heeft hij zich geconcentreerd op het maken en aanpassen van de electronica van motoren.De Sumo Power skyline is een voorbeeld van het werk van GT-Art, ze hebben er meerdere records mee neergezet op de dragstrip.


RK-Tuning (www.rktuning.com/)

Om maar meteen met de deur in huis te vallen, hier wat cijfers;
30 Years experience tuning cars
12 Years drag racing
6 Years tuning Skylines
3 Times BDRA modified drag champion

RK Tuning R32 Skyline 1/4 miles
1998 400bhp 12.23 @ 113
2002 550bhp 11.32 @ 132
2003 650bhp 10.88 @ 138
2004 720bhp 10.24 @ 142
2005 950bhp 9.46 @ 148

In de jaren 80 kwam de eigenaar van RK-Tuning in contact met de racewereld met zijn eigengemaakte dragracer waarmee hij meerdere records neerzette in zijn klasse, in de jaren die volgden is hij gaan samenwerken met een andere garage en hebben ze meerdere racewagens geprepareerd waaronder een Opel Manta die hij later verkocht voor een Sierra Cosworth 3drs met 440 pk en een kwartmijl van 13.1 neerzette, hij maakt veel onderdelen samen met een zekere Paul Bailey voor cosworth motoren en in 1996 verkocht hij zijn Sierra om die in te ruilen voor een Skyline R32 GTS-T. In 1998 heeft hij samen met een vriend de Carburettor Services overgenomen en rond die tijd werd er een R32 GT-R gekocht als demo en onderging vele modificaties.In 2000 werd het officieel RK-Tuning genoemd en de R32 GT-R heeft ondertussen 950 pk en een kwartmijl van 9.46 seconden.Ook zijn ze actief in de Engelse Time Attack en zijn ze in Saudi Arabie geweest met hun Dragrace R32 GT-R.

R.I.P.S. Racing Nieuw-Zeeland (www.ripsracing.com/)
RIPS begon als een hobby, toen de eigenaar een Skyline voor zichzelf bouwde voor op de openbare weg en toen deze voor 90% klaar was kwam er iemand langs die veel geld bood voor de auto dus die werd meteen verkocht. Hetzelfde verhaal gebeurde bij de volgende 20 Skylines die hij bouwde en beloofde voor zichzelf te houden.De hobby is nu een fulltime baan met 3 medewerkers voor het fabriceren van onderdelen en mechanisch werk en iedereen 'eats sleep and breaths Skylines and RB26 powered vehicles'. De eerste Skyline waarmee ze voor de lol gingen dragracen (R32 GTS4) was een vrij standaard auto en deed 12 seconden op de kwartmijl.Binnen 6 maanden zaten ze op 10.2 seconden en wonnen 14 wedstrijden achter elkaar.De motor in die auto had 100% standaard inwendige onderdelen met 750 pk en wordt nog steeds gebruikt op de openbare weg en is al 4 jaar niet uit elkaar geweest. Vandaar uit zijn ze zich gaan specialiseren in RB30 motoren met 4Wd of 2WD voor mensen die een betrouwbare motor wilde met veel koppel tussen de 450 en de 900 pk.De eigenaar heeft als enige van Nieuw-Zeeland de meeste dragrace records staan dan wie dan ook. Auto's uit Engeland worden naar RIPS verscheept en krijgen dan een upgrade of volledige tuning. RIPS staat bekend om hun RB30 motoren en service en hun records op de kwartmijl met meerdere auto's.

Japanse Tuners.

Omdat de Nissan Skyline een Japanse auto is zijn er heel veel Japanse tuners te vinden, ik zal de bekendste proberen te omschrijven.

Top Secret;
Oprichter Mr. Nagata werkte ooit voor Nissan als monteur en in zijn eigen tijd werkte en tunede hij zijn zijn eigen auto die onder een kleed verstopt zat, toen men vroeg wat daar onder zat antwoorde hij 'top secret' en zo is de naam onstaan van dit bedrijf.Mr. Nagata ofwel 'Smokey' was eerst bezig met carburateurs aan het tunen maar zag al snel dat electronische ontsteking de toekomst had en ontwikkelde zijn eigen competitione ROM.Al zijn snelle auto's kregen de bekende gouden kleur en al snel werd Top Secret een van de bekendste tuners van Japan vanwege de demo auto's waaronder de R33 GT-R met 1000 pk en de Supra met 1000pk, in bijna elke klasse hebben ze wel een demo auto, driften, 0-300 km/u, topspeed, Time Attack, dragracen, hill climb om maar een paar op te noemen. Ook engine swaps zijn geen probleem bij Top Secret, zoals een 2.2 liter 4cilinder turbo motor uit een Toyota MR2 in een Supra met 750pk en een V12 twinturbo met 1000 pk in een andere Supra.Smokey rijd ook regelmatig mee met zogenaamde Wangang races op de openbare snelweg op verlaten tolwegen met topsnelheden boven de 300 km/u.

Jun Auto

Opgericht in 1946 om motoren beter en sneller te maken, vandaag de dag maken ze zelf motoronderdelen naar de hoogste standaard die je maar kan vinden, zuigers, krukassen, inlaatspruitstukken en zelfs kleppen worden bij JUN zelf gefabriceerd.Het hoofdkantoor zit in Japan maar ze hebben ook andere vestigingen in Amerika en Thailand.In 1990 is JUN naar Amerika gegaan naar de zoutvlaktes van Bonneville Speedway met hun zwaar getunede Nissan 300ZX en hebben daar een topsnelheid bereikt van 373 km/u, dit was een record voor een straatauto.Een jaar later kwamen ze terug met een JUN-Blitz 300ZX en zetten een wereldrecord neer van 419.84 km/u wat nog steeds staat. JUN heeft ook meegedaan aan de All-Japan Grand Touring Car Championship of JGTC en driften in Japan en de USA. JUN is gaan samenwerken met HKS en bieden naast hun eigen onderdelen ook onderdelen van HKS aan.JUN adverteert niet in de internationale markt, zei werken wel samen met tuners en race teams over de hele wereld, ze kiezen ervoor om hun internationale partners te proberen om hun onderdelen tot de max te testen.Vanwege deze samenwerking hebben ze speciale motoren kunnen ontwikkelen die meestal in demo auto's gemonteerd zijn.Jun is niet perse een Skyline tuner maar meer een specialist in maken en tunen van onderdelen die tot de max getest zijn en over de hele wereld zeer veel gemonteerd worden in Japanse auto's.Ook is JUn bekend vanwege hun knalgele demo-auto's zoals de 1000pk Supra.


HKS

In Oktober 1973 hadden 2 jonge en ambtitieuze ingenieurs een visie, om motoren en onderdelen te maken die sneller waren dan die standaard bedrijven niet konden leveren.Het team werd geleid door een ingenieur die bij Yamaha had gewerkt en samen met zijn partner tunede ze motoren in een schuur in de buurt van Mount Fuji.Een jaar later,ontwikkelde Mr. Hasegawa de eerste aftermarket turbo en sinsdien hebben ze nooit meer teruggekeken.HKS was de eerste die een electronische turbotimer maakte en de eerste die een turbodruk regelaar produceerde voor de openbare weg.In het begin maakte ze al betrouwbare en simpel te bedienen producten en er werd altijd geluisterd naar de klant om nog betere producten te maken.Voor meer dan 25 jaar wordt HKS al gebruikt en getest in dragracing, straatracen, rally en topspeed runs.Sinds 1982 zit HKS ook in Amerika waar ook hun sales en marketing en magazijn staat en waarmee ze een solide basis hebben in Amerika.Iedereen in de tuningwereld kent HKS als een zeer betrouwbaar product van uitlaat tot intercoolers en onderstel.
De beheerder heeft publieke schrijftoegang uitgeschakeld.
Moderators: Maurice, Leander
Time to create page: 0.238 seconds