Welkom, Gast
Username: Password: Onthoudt mij

Onderwerp: Viercilinder voor Audi A8

Viercilinder voor Audi A8 23 okt 2009 11:18 #5002

  • Leander
  • Leander's Avatar
  • Afwezig
  • Moderator
  • Berichten: 2638
We moeten nog even wachten op de onthulling van de nieuwe Audi A8. Intussen is er wel meer informatie over de motorisering van Audi’s nieuwe limousine.
Audi presenteert de nieuwe A8 komende januari op de autoshow in Detroit. Het Franse L’Automobile lijkt al te weten welke motoren er in Audi’s nieuwe vlaggenschip komen te liggen. Het grootste nieuws vinden we onderaan in het gamma. Dat start namelijk met een viercilinder. Het betreft een 2,0-liter TDI met twee turbo’s die al is getoond in de Cross Coupé concept car van enige tijd geleden. Het aggregaat levert meer dan 200 pk.
Voor wie meer wil dan een vierpitter, valt er natuurlijk nog genoeg te kiezen. De V6 met compressor, die we al kennen uit verschillende andere modellen van Audi, is natuurlijk ook weggelegd voor de A8. Hij komt met vermogens van 290 en 333 pk. Ook is er van die krachtbron een versie met twee turbo’s ontwikkeld, die nog meer vermogen levert. Dat is de missing link tussen de zes- en achtcilinder.
Het V8-programma start namelijk pas bij 400 pk. Om het verbruik te drukken is de V8 voorzien van cilinderuitschakeling. En milieutijdperk of niet – de A8 komt ook gewoon weer beschikbaar met een twaalfcilinder. Die groeit zelfs van 6,1- tot 6,5-liter. Het vermogen gaat naar 500 pk. Onder meer door toepassing van een directe brandstofinjectie zou het verbruik lager moeten liggen dan bij het huidige model.
Maar aan de top van het programma is er ook slecht nieuws: de V10 uit de huidige S8 zien we niet meer terug. Hoe Audi de ruimte onder de motorkap van de nieuwe sportieve topper gaat vullen, is nog een spannende verrassing.

De beheerder heeft publieke schrijftoegang uitgeschakeld.
Moderators: Maurice, Leander
Time to create page: 0.199 seconds